رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی نباید تنها عمل زیبایی محسوب شود بلکه عملکرد بینی نیز بسیار مهم است.

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی نباید تنها عمل زیبایی محسوب شود بلکه عملکرد بینی نیز بسیار مهم است . چون جزئی از مسیر تنفسی است و باید عمل زیبایی ، استاندارد باشد و حفظ تنفس در اولویت باشد . باید توجه داشت که بیمار می تواند در شکل نهایی بینی خود تصمیم بگیرد ولی میزان برداشتن بافت نرم ، استخوان و غضروف توسط پزشک باید در حدی باشد که علاوه بر تناسب اجزای مختلف بینی با صورت و رعایت معیارهای زیبایی تخریبی در بینی صورت نگیرد که قابل جبران نباشد .
یکی دیگر از عوارض تخریب بافت نرم استخوان و غضروف در بینی غیر طبیعی شدن ظاهر بینی و پوست روی آن است و در مواردی که صدمات بافت نرم شدیدتر باشد نکروز شدن و زخم شدن پوست روی آن ممکن است اتفاق بیفتد .
ولی عمل زیبایی بینی استاندارد باعث می شود علاوه بر حفظ طراوت پوست بینی ، اندازه آن هم متناسب با صورت و اجزای خود بینی باشد که هم بتوان با بینی تنفس موثر و سالمی داشت و هم ظاهر آن زیبا و جذاب باشد .
نوک بینی از نظر زیبایی نقش بسیار مهمی دارد و اکثر بیماران نیاز به گرافت غضروفی جهت شکل دهی موثر و زیباتر دارند که این عمل به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد و باید برای آن وقت مناسبی هم صرف شود .

بهترین کاندیدها برای جراحی بینی 

افرادی که رشد چهره آنها کامل شده باشد. به همین دلیل توصیه می شود بعد از سن 18 سالگی این عمل جراحی انجام شود.
افرادی که از سلامت جسمی و روانی برخوردارند.
افرادی که چشم ­انداز مثبت و اهداف مشخص، اما واقع­ گرایانه در ذهن خود برای بهبود ظاهرشان باید داشته باشند.


آمادگی های لازم قبل از رینوپلاستی

تست های آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی
تهیه تصاویری از بینی برای ایجاد امکان تهیه تصاویر کامپیوتری برای به تصویر کشیدن نتایج پس از جراحی احتمالی
استفاده از داروهای خاص یا تطبیق داروهای کنونی شما
قطع استعمال دخانیات در زمان مناسب پیش از جراحی
قطعمصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل­های گیاهی به ­دلیل خطر افزایش­ خونریزی

رینوپلاستی شامل دو روش یعنی «باز» و «بسته» می باشد. اگرچه انواع دیگری از جراحی زیبایی بینی نیز وجود دارد اما این دو مورد جزو پرکاربردترین روش ها برای انجام جراحی بینی هستند.
روش باز برای تغییر شکل کلی بینی استفاده می­شود. برش­ها در نوار عمودی پوست داده شده و سپس بافت نرم از روی ساختارهای زیرین بینی برداشته می­ شود تا جراح بتواند آناتومی بینی ببیند.
روش بسته برای تغییرشکل جزیی بینی استفاده می­ شود. برش­ها می­ تواند درون بینی ایجاد شوند. پوست بینی از استخوان و غضروف که چارچوب حمایت ­کننده آن هستند، جدا می­شود. زمانی که بینی باز شد، استخوان و غضروف می­ تواند برداشته شود که در این صورت تغییر شکل انجام می شود و تقویت صورت می گیرد یا برای دستیابی به شکل جدید مورد نظر، بازآرایی شود.
رینوپلاستی ثانویه که رینوپلاستی اصلاحی هم نامیده می­شود، برای تصحیح مشکلاتی که تداوم یافته یا پس از یک جراحی بینی پیشین ایجاد شده به اجرا در می­آید. اگرچه مشکلات ممکن است جزیی بوده و به سادگی قابل تصحیح باشند. با این حال در برخی از موارد این امکان وجود دارد که مشکلات پیچیده ­تر و رینوپلاستی ثانویه سخت­ تر باشد. 
رینوپلاستی با فیلر، این روش شامل استفاده از فیلرهای قابل تزریق برای «پر کردن» فروفتگی­ ها، نرم کردن زوایای تند یا تغییر زاویه نوک بینی برای ایجاد قرینگی به اجرا در می­آید. برای مثال، به جای از میان بردن یک برآمدگی، جراح از یک فیلر قابل ­تزریق برای ایجاد بینی هم سطح ­تر استفاده می­کند. این یک روش موثری است اما فیلرهای تزریقی نتایج ماندگار ارائه نمی­کنند.


درباره ما

لیلاک کلینیک با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما شهروندان عزیز می‌باشد.

تماس با ما

آدرس:

تهران،زعفرانيه رو ب رو پالاديوم

تلفن تماس:

٠٩٩٠٧٠٠٣٩٩٠

ایمیل:info@lilakclinic.com

نقشه

© 2018 طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT