مراقبت بعد از لیفت با نخ

روش لیفت با نخ نیازی به بستری شدن ندارد و با استفاده از بی حسی موضعی در طی زمانی کمتر از یک ساعت با حداقل درد، خونریزی و تورم انجام می گیرد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ از روش های زیبایی با حداقل تهاجم می باشد که پوست افتاده در مناطق صورت و گردن را با استفاده از نخ های خاردار لیفت می کند. این نخ ها از جنس پلی دی اکسان و کاملا سازگار با بدن می باشد که سال ها برای مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. خارهای این نخ ها یک جهته، دو جهته و یا سه بعدی هستند. خارهای این نخ ها کمک می کند تا پوست لیفت گردد و علاوه بر این کانونی برای فیبروز و ساخت کلاژن در پوست می باشد.
روش لیفت با نخ نیازی به بستری شدن ندارد و با استفاده از بی حسی موضعی در طی زمانی کمتر از یک ساعت با حداقل درد، خونریزی و تورم انجام می گیرد. این نخ ها از طریق سوراخی کوچک در بین موهای جلوی گوش در پوست صورت کار گذاشته می شوند.
روش لیفت با نخ می تواند به طور کاملا موثر برای بالا بردن ابرو به منظور بهبود شکل و فرم آن مورد استفاده قرار گیرد.
لیفت با نخ برای مواردی که تغییراتی جزئی مورد نیاز است استفاده می شود و در نتیجه جایگزینی برای عمل جراحی لیفت صورت و گردن نیست. در عوض این روش قبل از تصمیم گیری بیمار برای عمل لیفت صورت و گردن به بیمار فرصت و زمان بیشتری را می دهد.

مراقبت پس از عمل لیفت صورت

پانسمان صورت باید در اطراف محل درمان قرار گیرد تا تورم را در طول دوره مراقبت کنترل کند.
ممکن است در دوره ی نقاهت بعد از عمل به دلیل حفره های ریزی که جای سوزن است ترشحات اضافی زیر پوست یا خون به روی لباس شما بریزد، بنابراین بهتراست لباستان را زود به زود عوض کنید.
کمپرس های یخ و حرارتی را نباید مستقیما بر روی صورت بگذارید چون میتواند باعث از دست دادن بافت تشکیل شده روی پوست شود.
به طور مرتب دوش بگیرید و ناحیه جراحی را تمیز نگه دارید. همچنین می توانید موهای خود را با شامپو ملایم شستشو دهید.
استراحت مناسب در دو روز اول پس از عمل بسیار ضروری است. همچنین توصیه میشود که پیاده روی کرده و پاهای خود را حرکت دهید چون این کار باعث جلوگیری از لخته شدن خون میشود.
خودتان را تحریک نکنید یا فعالیتهایی که ممکن است فشار خونتان را افزایش دهد انجام ندهید. تمرینات فیزیکی را می توان 3 هفته بعد از جراحی ادامه داد.
از سیگار کشیدن اجتناب کنید چون خون رسانی به بافت های درمانی را کاهش می دهد.
همچنین لازم است مراقبت برای جلوگیری از آفتاب سوختگی تا یک سال پس از عمل انجام شود. عدم این مراقبتها ممکن است موجب تورم و آسیب دائمی شود. بنابراین بهترین راه این است هنگام خروج از خانه از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید.

مشکلات لیفت صورت با نخ

- ممکن است هیچ بهبودی مشاهده نشود. خطر عمده ی روش لیفت با نخ این است که ممکن است متوجه هیچ گونه تغییری نشوید. در این صورت برای داشتن یک تغییر قابل ملاحظه احتمالاً روش های لیفت ابرو، لیفت صورت یا لیفت گردن را نیز در نظر خواهید گرفت.
- ممکن است نخ ها نمایان شوند. در برخی بیماران لیفت با نخ که پوست نازکی داشته اند مشاهده شده است که نخ ها در فاصله کوتاهی بعد از انجام این روش از زیر پوست نمایان شده اند (بعد از یک هفته یا بیشتر).
- حساسیت یا بی حسی در ناحیه ی تحت درمان. ممکن است در ناحیه ای از صورت که تحت درمان واقع شده است بی حسی وجود داشته باشد. برخی بیماران نیز احساس می کنند که پوست آنها پس از این جراحی حساس شده است.
- شکل گیری بافت اسکار: عفونت در ناحیه ی تحت درمان یکی از عوارض لیفت صورت با نخ غیر متداول می باشد. در موارد نادر ممکن است عفونت نیاز به تخلیه از طریق جراحی داشته باشد. شکل گیری بافت اسکار نیز محتمل است.
- ظاهر نامتوازن صورت: برخی جراحان متوجه حرکت بخیه ها یا گسیخته شدن نخ ها می شوند که موجب نامتوازن شدن ظاهر صورت می گردد.

رژیم غذایی پس از انجام لیفت صورت

تا میتوانید مایعات بنوشید تا هیدراته بدن (رساندن آب کافی به بدن) خود را حفظ نمایید.
مواد غذایی مصرف کنید که نیاز به جویدن زیادی ندارد چون ممکن است باعث ناراحتی شما شود.
تمام داروهایی را که به وسیله پزشک تجویز شده است طبق دستور مصرف کنید.
اگر در هنگام مصرف دارو حالت تهوع داشتید، خوردن کمی مواد خوراکی 20 دقیقه قبل از دارو میتواند مفید باشد.
مقدار زیادی پروتئین را به رژیم غذایی خود اضافه نمایید.
از نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید چون ممکن است فشار خونتان را افزایش دهد.


درباره ما

لیلاک کلینیک با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما شهروندان عزیز می‌باشد.

تماس با ما

آدرس:

تهران،زعفرانيه رو ب رو پالاديوم

تلفن تماس:

٠٩٩٠٧٠٠٣٩٩٠

ایمیل:info@lilakclinic.com

نقشه

© 2018 طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT