معایب میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است و بروز عوارض بسیار نادر می باشد.

معایب میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ تراپی یا نیدلینگ پوست یک روش درمانی زیبایی کم تهاجمی است که به جوانسازی پوست کمک کرده و ظاهر بافت‌های اسکار و نقوص صورت را می‌پوشاند. ده‌ها و در برخی از موارد صدها سوزن ریز بر روی پوست فشار داده شده و خارجی‌ترین لایه‌ی آن را سوراخ می‌کنند. این جراحت کنترل شده سبب تحریک پوست برای ضخیم شدن و تولید کلاژن بیشتر خواهد شد که پروتئین اصلی کشسانی پوست است. این افزایش در تولید کلاژن سبب صاف شدن بافت پوست، پر شدن خطوط ریز و برجسته شدن پوست خواهد شد. می‌توان از تجهیزات و انواع مختلفی از سوزن‌ها برای انجام این درمان استفاده کرد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. البته جدا از تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، تکنیک درمانی استفاده شده یکسان خواهد بود.
روش میکرونیدلینگ بسیار ایمن می باشد و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است. بروز عوارض که در زیر ذکر خواهد شد نیز بسیار نادر است . معمولا ۷۲ ساعت پس از درمان رفع خواهد شد.

معایب میکرونیدلینگ

قرمزی و تورم: در طول روزهای اول پس از درمان ممکن است تورم و قرمزی در پوست ایجاد گردد. دلیل این امر آن است که نفوذ سوزن به داخل پوست باعث ایجاد کانال‌های بسیار ریز در پوست شده که طی فرآیند بهبود پس از درمان برطرف خواهند شد. زخم‌های کوچک ایجاد شده بلافاصله بسته شده و حدود ۳ ساعت پس از درمان می‌توان از لوازم آرایشی استاندارد استفاده نمود.
ایجاد آلرژی در بیمارانی که به آلرژی پوستی به مواد فلزی مبتلا هستند: برای بیمارانی که دارای آکنه پیشرفته هستند، ممکن است جوش‌ها پاره شوند و درمان برای این بیماران باید با مراقبت انجام شده یا تا سپری شدن فاز التهابی به تعویق انداخته شود.
پیگمانتاسیون، در صورتی که فشار زیادی حین درمان با میکرونیدل استفاده گردد: در صورت قرار گرفتن درمعرض آفتاب پس از درمان، ممکن است هایپرپیگمنتیشن (تیرگى) ایجاد شود، اگرچه احتمال آن بسیار کم است. استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بالای ۳۰ می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.
کهیر یا جوش
التهاب و ورم خفیف
خارش یا احساس سوزش
تبخال: در صورتی که بیمار سابقه تبخال داشته باشد، انجام میکرونیدلینگ ممکن است باعث ایجاد این ضایعه شود. استفاده از داروهای پیشگیری کننده (ضدتبخال) می‌تواند در جلوگیری از بروز آن موثر باشد.
هماتوم (کبودی)

میکرونیدلینگ به افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می‌کند که دو ماده‌ای هستند که پوست شما را جوان، برجسته و شاداب نگه می دارند. در این روش از یک دستگاه مکانیکی استفاده شده و هزاران سوراخ ریز در لایه‌ی خارجی پوست ایجاد می‌شوند. این سوراخ‌ها بسیار ریز بوده و ناراحتی‌های ایجاد شده در پایین‌ترین سطح ممکن خواهند بود. اگر به دنبال زیباتر کردن پوست و رها شدن از جای آکنه و زخم با استفاده از روش میکرونیدلینگ هستید، کلینیک لیلاک آماده ارائه بهترین خدمات در این راستا به شما عزیزان می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌ ی 09907003990 تماس حاصل فرمایید.


درباره ما

لیلاک کلینیک با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما شهروندان عزیز می‌باشد.

تماس با ما

آدرس:

تهران،زعفرانيه رو ب رو پالاديوم

تلفن تماس:

٠٩٩٠٧٠٠٣٩٩٠

ایمیل:info@lilakclinic.com

نقشه

© 2018 طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT