تزریق چربی

تزریق چربی-تزریق چربی فرآیندی است که چربی از یک نقطه بدن برداشته شده و به محل مورد نظر تزریق می شود.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی فرآیندی است که چربی از یک نقطه بدن برداشته شده و به محل مورد نظر تزریق می شود. تزریق چربی برای جوانسازی پوست صورت، پروتز گونه، جای سوختگی و ... استفاده می گردد.
تزریق,یک فرآیند سه مرحله ای می باشد که شامل برداشتن چربی از یک نقطه بدن، تصفیه کردن چربی برداشته شده، و در نهایت تزریق سلول های چربی به محل های مورد نیاز است.
با افزایش سن و یا لاغری شدید بافت های صورت بتدریج کم شده وتحلیل می روند. و صورت به حالت خالی و افتاده در می آید. در اینگونه موارد می توان برای پر کردن مناطق خالی از مواد پرکننده استفاده نمود. یکی از راه های جدید و مناسب برای این موارد استفاده از تزریق چربی و تزریق سلولهای بنیادی چربی است. این سلول ها از خود بدن فرد گرفته می شود ، بنابراین کاملا با بدن سازگار بوده وعوارض جانبی ندارند. تزریق موارد کوچک درکلینیک با بی حسی موضعی انجام می شود. این سلول ها ماندگاری بالایی داشته وپس از ۲ تا ۳ جلسه تزریق کاملا در محل باقی مانده و دیگر نیازی به تزریق بعدی نیست و اثر آن بصورت طولانی ماندگار است.
برداشتن چربی
روش انتقال چربی با لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از اندام های اهدا کننده شروع می گردد که این اندام ها می تواند شکم، باسن، ران ها و سایر اندام های مانند آن باشد. به منظور برداشتن سلول های چربی آسیب ندیده، فقط به مقدار بسیار کمی لیپوساکشن نیاز می باشد. این سلول های چربی از بخش اهدا کننده با یک سوزن نمونه برداری زیر پوستی یا یک لوله مخصوص کانولا برداشته می شود و این فرآیند به صورتی طراحی شده که حداقل آسیب به سلول های چربی وارد شود.
یکی از مزایای انتقال چربی این است که در این روش امکان بر طرف کردن دو مشکل بطور هم زمان وجود دارد. در این حالت چربی از نقاطی از بدن برداشته می شود که سطح تمرکز چربی در آن بسیار زیاد است. بیمار و پزشک وی با یکدیگر صحبت می کنند تا تصمیم بگیرند کدام قسمت بدن برای برداشتن چربی مناسب است و بیمار بیشتر از همه علاقه مند به برداشتن چربی از کدام قسمت بدن خود می باشد.
جدا کردن سلول های چربی
هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایع اطراف آن جدا کرد. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند. در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز چربی برای انتقال و تزریق چربی به صورت استفاده می گردد.
تزریق مجدد سلول های چربی
انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به بافت های هدف بر روی صورت (تزریق چربی در گونه، به لب و زیر چشم) کامل می شود. در این زمان، پزشک قبلاً محل های نیازمند تزریق چربی صورت را مشخص کرده و سعی می کند با تزریق مقدار چربی مناسب موارد اشکال را اصلاح کرده یا یک ظاهر جدید برای بیمار ایجاد کند ( پروتز ساق پا با تزریق چربی ) . در این مرحله با استفاده از یک سرنگ مخصوص زیر پوستی، پزشک سلول های چربی را در محل مورد نیاز پوست تزریق می نماید تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه پس از تزریق چربی دست پیدا کرد.

موارد استفاده از تزریق چربی

پر کردن مناطق لاغر فرو رفته صورت مثل گونه و بر طرف نمودن سیاهی دور چشم
پروتز لب، گونه ها، چانه
بزرگ کردن باسن
بازسازی سینه
جوانسازی پوست دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
پرکردن جای زخم فرورفته و سوختگی ها

مزایای استفاده ازتزریق چربی

کاملاً بی خطر می باشد.
از بافت های چربی بدن استفاده می گردد. بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک یا پس زدگی در این روش وجود نخواهد داشت. به همین خاطر احتمال واکنش منفی یا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد.
اثر طولانی مدت دارد.
چربی تزریق ‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی، با سرعت کمتری جذب می‌شود. به این معنی که نتیجه تزریق چربی دوام بیشتری خواهد داشت.
حتماً بعد از انجام تزریق چربی به مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده نمایید.
به هیچ عنوان به محل تزریق دست زده نشود زیرا ممکن است که چربی جابجا گردد.
به مدت 7 تا 10 روز از فشار آوردن زیاد به محل تزریق و انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش های شدید و خم شدن پرهیز نمایید.
پس از تزریق به مدت یک ماه در زیر آفتاب، حمام های طولانی مدت و قرار گرفتن در فضاهای گرم مانند سونا خشک و بخار اجتناب کنید.
تزریق چربی بهتر است در سنین بالا انجام گیرد.
افراد لاغری که قصد انجام این روش برای برطرف نمودن مشکل خود را دارند در سنین پایین از انجام این کار اجتناب نمایند.
سن تزریق باید با پزشک هماهنگ گردد.
لیلاک کلینیک با همکاری کادری مجرب و آموزش دیده از متخصصین و بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه ها و جدیدترین روش های روز دنیا در زمینه های زیبایی و جوانسازی پوست، زیبایی بینی ، کاشت مو و تناسب اندام، در خدمت هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

درباره ما

لیلاک کلینیک با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما شهروندان عزیز می‌باشد.

تماس با ما

آدرس:

تهران،زعفرانيه رو ب رو پالاديوم

تلفن تماس:

٠٩٩٠٧٠٠٣٩٩٠

ایمیل:info@lilakclinic.com

نقشه

© 2018 طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT