میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی پوست و ترمیم پوست

یکی از خدمات زیبایی ما در لیلاک کلینیک استفاده از روش میکرونیدلینگ می باشد. ما در کلینیک زیبایی خود از روش میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک ، برطرف کردن اسکار (جای زخم و جراحت) ، درمان سوختگی ، درمان ترک های پوستی (استرچ مارک) ، درمان ریزش مو و رفع تیرگی و لکه های پوست استفاده می کنیم. کلیه خدمات درمانی و زیبایی پوست و مو در کلینیک دکتر هنرور توسط پزشک مجرب انجام میشود و به هیچ عنوان افراد غیر متخصص هیچ کار پزشکی را بر روی بیمار انجام نمی دهند.
در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی داد. در این روش بوسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن (در حالت بدون رنگ و کارتریج) منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد میگردد و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند و البته اگر نقصی مانند اسکار آکنه یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. به عبارت دیگر اساس کار به این ترتیب است که ابتدا با دستگاه سوراخ های ریزی در لایه سطحی پوست ایجاد می شود. سوزن های بسیار ظریف این دستگاه به لایه عمقی تر پوست یا همان درم نفوذ می کنند و این کار می تواند باعث فعال شدن عمل کلاژن سازی شود.
یکی از مهم ترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی، این است که برخلاف تکنیک های لیزر، آسیب چندانی به لایه سطحی تر پوست وارد نمی شود و درنتیجه زخم و عوارض پوستی چندانی هم بر جا نمی گذارد.کارتریج این دستگاه به گونه ای ساخته شده که می توان هنگام انجام عمل، موادی مثل هیالورونیک اسید، ویتامین C، ترکیب های مس و ویتامین E که نقش مهمی در کلاژن سازی پوست دارند هم وارد لایه درم نمود.


کاربردها و مزایای میکرونیدلینگ


اصلاح شکل ابروها و قرینه سازی با تکنیک های هاشور ابرو،سایه ابرو و......
خط چشم دایمی و خط مژه برای تقویت مژه های کم پشت از طریق هاشور مژه
اصلاح فرم لب ها، برجسته سازی و بزرگ کردن لب ها، بهبود خط لب پس از ضربه یا جراحی، متعادل سازی لب شکری ها
پاک کردن تاتو های قدیمی
تغییر رنگ تاتو های آبی و مشکی و قرمز به رنگ های قهوه ای روشن
از بین بردن جای بخیه روی پوست
از بین بردن لک ،ماه گرفتگی و خال های روی پوست زیر نظر پزشک
از بین بردن جای شکستگی داخل ابرو و سر با تکنیک هاشور
از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم و لب و هماهنگ سازی با رنگ پوست صورت
اصلاح رنگ پوست در قسمت هایی که به هردلیل تغییر رنگ داشته است مثل لک، جای جراحی و لک و پیس و ...
ترمیم رنگ پوست و لب پس از عمل جراحی بیماری لب شکری
میکروپیگمنتیشن قرنیه
نقش تاتو (رنگ لب، خط لب، خط چشم، ابرو، هاشور ابرو، تاتوی بدن)
پاک کردن تاتوهای قبلی
جوانسازی و رفع چین و چروک پوست 
درمان جای جوش و آکنه
درمان استرچ مارک یا ترک های ناشی از حاملگی و چاقی
درمان آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی

انواع میکرونیدلینگ

انواع مختلفی از دستگاه‌های میکرونیدلینگ با نام‌های تجاری مختلف وجود دارند. یکی از آنها، نوع دستی این دستگاه است که درمارولر نام دارد. شواهد و مدارک علمی متعددی در تأیید کارایی این نوع از دستگاه‌های میکرونیدلینگ برای کاهش آثار زخم‌ها بر روی پوست وجود دارد، اما در مورد قابلیت آن برای برطرف کردن چروک‌ها و خطوط روی پوست ، جوان سازی صورت و یا تأثیر آن در افزایش قابلیت جذب ترکیبات ضد پیری به درون پوست، شواهد علمی زیادی وجود ندارد. 
درمارولر شبیه به قلم‌موي‌هاي غلتکي کوچکي است که براي رنگ‌آميزي زاويه‌هاي تنگ و نقاطي از ساختمان که دسترسي به آنها مشکل است استفاده مي‌کنيد. عملکرد اين دستگاه‌ها مانند غلتک‌هاي هواده چمن است که در فضاي سبز و زمين‌هاي چمن استفاده مي‌شود، با اين تفاوت که اندازه خيلي کوچکتري دارد و در يک مقياس مينياتوري کار مي‌کند. در سر اين ابزارها يک سيلندر گرد وجود دارد که حول يک محور افقي مي‌چرخد و روي سطح دوار آن حداقل 200 سوزن بسيار ريز تعبيه شده است. در قسمت بالاي اين ابزار هم يک دستگيره وجود دارد که از آن براي حرکت دادن غلتک بر روي سطح پوست صورت استفاده مي‌شود. شما اين وسيله هواده- مانند را با فشار مختصري بر روي پوست صورت مي‌غلتانيد و در نتيجه در امتداد مسير حرکت آن، صدها سوراخ بسيار ريز بر روي پوست ايجاد مي‌شود.
درماپن دقيقاً مشابه با يک خودکار است که نوک گرد و مدور دارد و تعداد زيادي سوزن بسيار ريز روي نوک آن وجود دارد. نوک اين وسيله و سوزن‌هاي آن به وسيله يک موتور الکتريکي کوچک حرکت داده مي‌شود. وقتي که سوزن‌هاي اين وسيله به حرکت در مي‌آيند، شبيه به حرکت مُهر زدن، در داخل پوست فرو مي‌روند و خارج مي‌شوند و به اين ترتيب تعداد زيادي سوراخ بسيار ريز در پوست ايجاد مي‌کنند.
درما استمپ شبيه به درماپن است ولي اندازه نوک آن بزرگتر و تعداد سوزن‌هاي آن بيشتر است. حرکت اين وسيله مي‌تواند به وسيله موتور الکتريکي و يا به صورت دستي باشد و عملکرد آن هم همان‌طور که از اسم آن مشخص است، به صورت مُهر زدن روي پوست است. يعني به جاي آنکه يک غلتک سوزن‌دار را بر روي پوست خود بغلتانيد يا با استفاده از يک موتور بر روي پوست شما حرکت کند، شما سوزن‌هاي ريز را در حرکتي شبيه به مُهر زدن در پوست فرو مي‌کنيد. روش کار اين وسيله تا حدودي شبيه به ماشين تاتو است، با اين تفاوت که به جاي يک سوزن، تعداد زيادي سوزن ريز به صورت همزمان در سطح پوست فرو مي‌روند (و البته رنگ يا جوهر تاتو هم در اينجا ديگر وجود ندارد.
حسي که يک فرد در زمان عمل میکرونیدلینگ پوست دارد شبيه به آن است که يک سنباده ريز و سبک را بر روي سطح پوست خود حرکت دهد. قبل از تقبل هزینه میکرونیدلینگ باید بدانید که پوست بعضي از قسمت‌هاي صورت نسبت به اين عمل حساسيت بيشتري دارد، اما با تنظيم سرعت چرخش نوک دستگاه، مي‌توان حس آزار دهنده آن را تا حد زيادي کاهش داد. علاوه بر آن، استفاده از يک ژل مرطوب کننده بر روي سطح پوست هم باعث مي‌شود که ناراحتي ناشي از اين عمل را بهتر بتوان تحمل کرد.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی، این است که برخلاف تکنیک های لیزر، آسیب چندانی به لایه سطحی تر پوست وارد نمی شود


درباره ما

لیلاک کلینیک با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما شهروندان عزیز می‌باشد.

تماس با ما

آدرس:

تهران،زعفرانيه رو ب رو پالاديوم

تلفن تماس:

٠٩٩٠٧٠٠٣٩٩٠

ایمیل:info@lilakclinic.com

نقشه

© 2018 طراحی ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT